Bucyk

Bucyk trafił do fundacji z Żytomierza, obecnie mieszka w domu tymczasowym, gdzie czeka na adopcję.
Bucyk, w domu zwany Busiem albo Busiulkiem, jest przesłodkim wielkim misiem (7 kg kota!) o pięknych jasnozielonych oczach, który z jednej strony jest dość lękliwy (gości obserwuje spod boku kanapy, nie lubi głośnych dźwięków, nagłych ruchów ani jakichkolwiek zmian), ale z drugiej kiedy już się do kogoś przekona, najchętniej nie schodziłby z kolan.
W głębi duszy Buś jest zadowoloną z życia kluseczką – jego ulubionymi sportami są drzemki, podjadanie i wylegiwanie się na człowieku. Uwielbia przytulać się kiedy siedzę i czytam na kanapie, głaskanie (również po brzuszku) przyjmuje radosnym mruczeniem, z wielką powagą rozdaje (bardzo mokre) pocałunki i zawsze czeka pod drzwiami kiedy wracam do domu. Śpi albo na fotelu sam, albo przytulony w łóżku (w zależności od nastroju przy nogach, albo przy twarzy, z noskiem wtulonym w szyję czy policzek).
Lubi zabawy, szczególnie puchatą wędką i filcowymi piłeczkami, chociaż czasami trzeba go mobilizować żeby się ruszył z fotela.
Jeść lubi aż zanadto, niestety najchętniej karmę suchą (i tuńczyka :)) – podejmuję kolejne próby przestawienia go na mokrą.
Z kuwetki korzysta bezbłędnie (zarówno otwartej, jak i zamkniętej z usuniętą klapką), ostatnio też bardzo polubił poziomy tekturowy drapak.
Chwilowo jest jedynakiem w bardzo spokojnym domu i dobrze się w tym odnajduje.
Buś niestety jest FIV pozytywny, zmaga się też z zapaleniami dziąseł (a nie znosi mycia zębów).
Przy pierwszym spotkaniu jest strasznym nerwuskiem – jedyną wizytę przedadopcyjną odbył siedząc za kanapą, sesja fotograficzna podobnie, ale kiedy już wyszedł zza kanapy, od razu dawał się tulić, spał przytulony w łóżku i w ogóle nie miał problemu ze zmianą człowieka
Szukamy dla Bucyka kochającego, opiekuńczego domu niewychodzącego, z zabezpieczonym balkonem i oknami, który otoczy ją najlepszą opieką.

 

UWAGA! Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://tinyurl.com/ankietaSnL ), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – niektóre z naszych domów tymczasowych proszą nadal o korzystanie z maseczek i bardzo prosimy o uszanowanie tej prośby i przyniesienie maseczki na wizytę lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach, jeśli, któraś z stron o to poprosi. Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub adopcje@stawiamynalapy.pl
#stawiamynalapy #kotkrakow #kotdoadopcji

Data urodzenia: 2020

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: tak