Bronia

Bronia trafiła do fundacji z jednego krakowskich cmentarzy, obecnie mieszka w domu tymczasowym, gdzie czeka na adopcję.
 
Bronia zwana w domu Magmą jest płomienną i temperamentną kotką, cały czas domagającą się uwagi i podziwu. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są zdolności wokalne: potrafi wydawać całą gamę słodkich dźwięków. Każdy swój ruch obwieszcza radosnym gruchnięciem, treluje by zwrócić na siebie uwagę albo po prostu gdy jest szczęśliwa. Repertuar miauknięć również ma imponujący. Chętnie korzysta ze swych zdolności, by przywitać nas, gdy wracamy do domu po nawet krótkiej nieobecności, albo po prostu by sobie z nami porozmawiać. Uwielbia być głaskana i często domaga się pieszczot, które skutkują głośnym mruczeniem.
Jedną z jej ulubionych zabaw jest wirowanie w kółko w pogoni za własnym ogonem — chyba jeszcze nie odkryła że to część jej samej. Nie stroni też od zabawek, wszystko co można gonić i szturchać jest dla niej interesujące. Gustuje też w obserwacji ptaków za oknem.
 
Magma jest najsłodszą i najufniejszą kotką świata, jednak niestety w dzieciństwie nie nauczyła się chyba, że gryzienie boli, więc czasem zdarza jej się w ferworze zabawy lub pieszczot sięgnąć swoim pyszczkiem nie tam gdzie trzeba. Trzeba być też ostrożnym z wyciąganiem do niej ręki, gdyż jeśli zrobi się to pod nieodpowiednim kątem, to może uruchomić jej się tryb obronny, co kończy się podrapaniami. Z tego względu raczej nie nadaje się do towarzystwa małych dzieci. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie zachowania zdarzają się u niej coraz rzadziej i że każdego dnia widać postępy w jej przystosowaniu.
 
 
 
 
 

odrobaczenie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: 2017

Category: