Borys

 

Borys trafił do fundacji po tym jak jego opiekunka zachorowała i nie mogła się dalej zajmować Borysem i resztą swojego stadka. Opiekunka niestety odeszła a my zaczynamy szukać domów dla Borysa i pozostałych kotów.
Borys to duży, muskularny kocur o pięknym, lśniącym futrze. Uwagę zwraca jego wyrazisty pysk z szerokim, płaskim nosem, nadający mu nieco groźnego wyglądu. 
W rzeczywistości Borys jest bardzo łagodnym, nieco wycofanym kotem. Woli obserwować wydarzenia z odległości, by najpierw ocenić sytuację. Nie jest płochliwy, ale będzie potrzebował cierpliwości, by nabrać zaufania. Jak mu się coś nie spodoba, strofuje człowieka cichym, ale rozkazującym miauczeniem.  Potrzebuje wyrozumiałego i spokojnego domu, w którym może poczuć się pewnie. Przebywając w fundacyjnej kociarni powoli się otwiera i robi postępy. Ma dobry apetyt, chętnie i śmiało podchodzi do miski. Lubi spać w koszyku i nie oddaje się nadmiernym szaleństwom  Nie wchodzi w żadne konflikty z innymi kotami i może pójść do domu, w którym są już koty. Bezproblemowo korzysta z kuwety.

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Sterylizacja: tak

Data urodzenia: 2009/2010

Category: