Bonifacy (i Błażej)

Bonifacy i jego rodzeństwo trafili do fundacji z warsztatu w Skawinie, obecnie Bonifacy i jego brat Błażejek mieszkają w domu tymczasowym i czekają na adopcję.

Bonek – to dostojny, czysty i spokojny kot, który ceni sobie swoją przestrzeń. Nowe miejsce i ludzie to oczywiście stres i Bonek będzie potrzebował troszkę czasu, aby się przyzwyczaić.

Już zadomowiony, czasami przyjdzie, aby go pogłaskać, będzie przechadzał się obok Ciebie i nadstawi brzuch do smyrania.

Nie lubi jednak natarczywości człowieka – można więc trochę się zbliżyć, posmyrać go za uchem, kiedy sam się o to nie prosi, ale tylko delikatnie i troszeczkę – najbardziej lubi, żeby jednak zostawić go w spokoju.

Uwielbia obserwować otoczenie, nie straszny mu nawet odkurzacz – dopiero, kiedy ten hałaśliwy potwór się do niego zbliży, to Bonek ucieknie w inne miejsce. Wcześniej jednak będzie obserwował co się dzieje.

Bonio lubi odkrywać wszelkie zakamarki i szczególnie wygodnie śpi mu się na krzesłach, swoim papierowym siedzisku, czy w drapaku. Niezwykle ceni sobie pieszczoty z bratem Błaziem – kotki myją się nawzajem, barankują, mruczą, kiedy są blisko siebie i wspólnie zasypiają. Bonio (dokładnie tak samo, jak jego brat BŁaziu, to delikatny kotek, który KOCHA zabawę wędką, bambusowym kijkiem itp., ale nigdy przy tym nie zrani człowieka – nie interesuje go zabawa rękami, dzięki temu właściciel nie jest podrapany, ani pogryziony. Poza tym oba kociaki chętnie bawią się kuleczkami, w których ukryte są dla nich jakieś smaczki. Uwielbiają też zabawę laserkiem w ciemnościach. Warto wspomnieć, iż oba kociaki bardzo lubią zabawę, więc na pewno z chęcią będą podążać za chętnym do zabawy człowiekiem, ale wiele razy potrafią też bawić się same (widać ich mocną, bratnią więź i nie ma między nimi zgrzytów).

 

 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: tak

data urodzenia: maj 2020

Category: