Belial

Belial z bratem Lewiatanem trafili do fundacji z krakowskiej piwnicy, obecnie mieszkają w domu tymczasowym gdzie czekają na adopcję.
 
Belial i Lewiatan przeszli długą drogę od momentu, kiedy się u nas pojawili – od nieśmiałych dzikusów do względnie ułożonych nastolatków z ADHD 😅 nadal nie są przytulankami, ale kiedy się do kogoś przyzwyczają to pozwalają się pogłaskać, zdarza im się wskoczyć na kolana czy przytulić. Oba są bardzo aktywne i jeżeli nie są wybawione to mogą zacząć łobuzować. Belial jest bardziej śmiały i wszystko musi sprawdzić i obejrzeć, ciężko mu usiedzieć na miejscu, jest też bardziej skłonny do pieszczot. Lewiatan ma w sobie więcej rezerwy i potrzebuje trochę czasu, żeby wyjść zza kanapy kiedy na horyzoncie pojawi się ktoś obcy, ale też lubi łaszenie i drapanie po pleckach.
 
Najlepiej by było jakby poszli do adopcji razem, albo do domu w którym już jest kot, bo nie wiem czy znowu nie wrócą do chowania się po kątach.
 
Jak dodaje nasza fotograf :
Z tej dwójki Lewiatan był dużo bardziej nieśmiały i strachliwy. Wraz z opiekunką myślałyśmy, że jedyne zdjęcia uda się zrobić na rękach, ale z czasem Lewiatan przekonał się nawet do pozowania 😉
Belial był dużo bardziej towarzyski i chętny do zabawy – skacze bardzo wysoko i jest mega szybki, nawet tryb ”sport” w aparacie nie nadążał! Belial bez problemu podchodził po przysmaki i zabawki.
 
Oba kotki super dogadują się z rezydentką, też złapaną na zdjęciach!
 
Szukamy dla Beliala niewychodzącego, bezpiecznego i kochającego domu, który wykastruje kocurka w odpowiednim wieku, najchętniej z bratem Lewiatanem lub do innego kota
 
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz zabezpieczenie najczęściej otwieranych okien przed wypadnięciem kociaka.
 
 

 

UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne. Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 
#kotdoadopcji #stawiamynalapy

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: nie

data urodzenia: marzec 2021

Category: