Arwena

Arwena i jej rodeństwo trafili od fundacji z krakowskiej ulicy, obecnie dzieli dom tymczasowy z siostrą Galadrielą , obie kotki czekają na adopcję.
 
Arwena to czarna kotka z delikatnymi białymi prążkami na ciele. Z początku jest dość nieśmiała, ale po jedzeniu i zabawie szybko przełamuje lody. Nie potrafi się oprzeć zabawie – wtedy faktycznie zachowuje się jak mała furia, bo potrafi biegać za wędką i skakać jak akrobatka aż do zasapania. Jest również ciekawska, lubi gonić się z siostrą i szuka towarzystwa człowieka – jednak z pewnym dystansem. Jest też ogromnym żarłokiem i warto uważać, co zostawia się na wierzchu w kuchni, bo potrafi szybko porwać jedzenie i z nim czmychnąć. Jest grzeczniejsza i potulniejsza niż siostra. Podchodzi nieufnie do głaskania, chyba że zbliżymy się do niej bardzo powoli. Za to rano jest największą pieszczochą – wręcz domaga się rąk na swoim grzbiecie; lubi się wtedy też ocierać pyszczkiem o twarz. Przed posiłkami również zmienia się w przylepę, ociera o nogi i głośno mruczy. Czasem jeśli ma ochotę pozwala się brać na kolana. Arwena nie nadaje się raczej do domów z dziećmi, nie lubi gwałtownych ruchów i potrzebuje nieco więcej czasu niż siostra, żeby się oswoić.
Obie kotki, mimo że widać, że się lubią i bawią razem, to jednak nie są aż tak do siebie przywiązane, żeby koniecznie musiały iść we dwójkę. Same jednak mogłyby się nieco nudzić i czuć samotne. Bezproblemowo korzystają z kuwety, jedzą wszystko co im się podsunie pod nos – nie wybrzydzają.
 
Szukamy dla Arweny niewychodzącego, odpowiedzialnego domu, który pokocha ją tak, jak na to zasługuje oraz wykastruje w odpowiednim wieku.
 
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz najczęściej otwieranych okien.
 
 
UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią COVID-19 zmieniamy nieco nasze procedury adopcyjne.
 
Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
 
1. Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew3YwtYldQwaEHZOjr52_jLqpC4-on4RWWtBMnK9p5cujTuw/viewform?fbclid=IwAR3bEnRi0x-7whvKQMJgFAm3M4ZZXXYPN5Kd1yCABMJz36WXLolzl0xyxmM…), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
2. Wizyta przedadopcyjna oraz poznanie kota w domu tymczasowym OBOWIĄZKOWO muszą przebiegać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach i rękawiczkach lub zdalnie (np. przez Skype).
3. Jeśli zainteresowana adopcją będzie rodzina, będziemy prosili aby kota odwiedził jeden przedstawiciel rodziny.
4. Ostatni etap, czyli przywiezienie kota i podpisanie umowy będzie także odbywał się w maseczkach i rękawiczkach.
 
Prosimy o wyrozumiałość, zasady te zostają wprowadzone z uwagi na bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i naszych wolontariuszy i domów tymczasowych.
 
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Gerta – adopcje@stawiamynalapy.pl; tel. 501 225 409 (poniedziałek-sobota godz. 14:30-20:00)
 
#kotdoadopcji #stawiamynalapy
 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: jeszcze nie

data urodzenia: kwiecień 2021

Category: