Ares

Piątka maluchów trafiła do fundacji jako niespełna trzytygodniowe kocięta z Bukowiny Tatrzańskiej, po śmierci swojej kociej mamy. Mieszkają obecnie w domu tymczasowym, gdzie czekają na adopcję.
 
Cała piątka jest bardzo wesoła i pełna energii, ale też uwielbia tulonko. Wszystkie maluchy jedzą samodzielnie (wszystko co się im podetknie i co same znajdą, bez wybrzydzania), korzystają z kuwetki (jeszcze z małymi potknięciami, ale głównie jak opiekunka nie zdąży wyczyścić 😉 ) i drapią wyłącznie w drapaki. Pięknie bawią się myszkami, wędkami, pluszakami i papierkami po cukierkach. Wszystkie mają podobny temperament i umiejętności, ale, jak to u kotów, trochę różnią się charakterkami. Cała piątka jest dość ze sobą zżyta (jak to rodzeństwo) ale nie są nierozłączne. Z dorosłymi rezydentami (dość niechętnymi do jakiegokolwiek kontaktu) dogadują się poprawnie – bez wielkiej miłości ale też bez strachu czy agresji. Myślę, że z bardziej otwartymi dorosłymi kotami będą mogły dogadywać się super. Wszystkie maluchy spokojnie akceptują czesanie i obcinanie pazurków.
 
Ares to wielbiciel włosów i zdobywca papierków wszelakich. Ares jest bardzo ciekawskim kotkiem, lubi eksplorować nowe
miejsca i nie przepuści żadnemu paprochowi na ziemi ani kapselkowi na szafce. Bardzo lubi włosy – często wtula się przy karku/na ramionach u mnie i zanurza łapki we włosach na głowie lub leżąc na brzuchu – w brodzie opiekuna. Przez swoje duże uszy wygląda nieco jak nietoperz (lub baby Yoda). Uwielbia się bawić i biegać, a zmęczony zasypia u człowieka na brzuchu, mrucząc jak traktorek.
 
Cała piątka poleca się do adopcji, zarówno pojedynczo (najlepiej do domów gdzie już są koty, bo energii mają więcej niż człowiek jest w stanie spożytkować) jak i w większych ilościach. Najlepiej dogadują się ze sobą Loki i Gaja oraz Hela i Ares, ale generalnie cała piątka lubi się wzajemnie.
 
Szukamy dla Aresa niewychodzącego, bezpiecznego i kochającego domu, chętnie do innego kota lub z którymś z rodzeństwa, który wykastruje kociaka w odpowiednim wieku.
 
Warunkiem adopcji jest osiatkowanie balkonu (jeśli jest) oraz zabezpieczenie najczęściej otwieranych okien przed wypadnięciem kociaka.
 
 

 

 
 

odrobaczanie: tak

szczepienie: tak

kastracja: nie

data urodzenia: maj 2021

Category: