Adelka i Alinka

ALINKA I ADELKA SZUKAJĄ DOMU

Trzymiesięczne kociaki Alinka i Adelka, wraz z czworgiem rodzeństwa, zostały uratowane z lasu w podkrakowskim Kłaju i trafiły pod skrzydła Fundacji. Teraz siostry mieszkają w jednym z naszych domów tymczasowych.
Obydwie są pięknymi, czarnymi małymi kocicami, ale łatwo je od siebie odróżnić, nie tyko po pyszczkach: Alinka ma bardziej puchate, długie futro, z lekko brązowawym, “przypalanym” brzuszkiem, Adelka ma futerko bardziej gładkie i błyszczące, “jeszcze czarniejsze” niż siostra!
Dziewczyny rosną zdrowo, a czas w cat-roomie mija im na zabawach, chrapaniu i jedzeniu – a apetyty mają dobre! Jedzą mięsne karmy z puszek, ale najbardziej gustują w surowym mięsie, mając wielkie upodobanie do kurczaków!
Zarówno Adelka jak i Alinka bardzo cenią sobie ludzkie towarzystwo, głaskane mruczą jak małe traktorki, wystawiając brzuszki do drapania. Równocześnie są na razie nieśmiałe (Adelka bardziej, Alinka mniej) i łatwo je wystraszyć. Pierwsze dni w nowym domu najprawdopodobniej spędzą w jakiejś kryjówce, zapewne najchętniej za sofą! Obydwie wymagają trochę czasu, żeby nabrać do człowieka zaufania.
Ponieważ uwielbiają się bawić, jak wszystkie kociaki, najlepszym sposobem budowania przyjacielskiej relacji z nimi jest wspólna zabawa. Za wędką potrafią gonić na zmianę do utraty tchu i wtedy w ogóle zapominają o swojej nieśmiałości. Lubią też się wspinać po drapaku i znakomicie skaczą, jak na takie maluchy!
W swoim cat-roomie Alinka i Adelka utrzymują względny porządek i wzorowo korzystają z kuwety.

Choć jako wielkie strachulce chowają się początkowo przed osobami, których wcześniej nie widziały, to w stosunku do innych kotów nie wykazują żadnych obaw i są raczej zaciekawione (ale nie nachalne).
Bardzo chcielibyśmy, aby czarne siostrzyczki trafiły do nowego domu razem. Są ze sobą bardzo zżyte i jako zwierzakom naprawdę nieśmiałym wobec ludzi, na pewno dużo łatwiej będzie im się zaadaptować w nowym domu we dwójkę. Pamiętajcie, że koci dwupak to wbrew pozorom dużo mniej pracy dla opiekuna niż samotny, nudzący się kot, a także to bardziej zadowolone z życia i zdrowe koty 

 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Kastracja: jeszcze nie

Data urodzenia: sierpień 2019

Category: