VW Bank:
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001

1% podatku
Wesprzyj nas
FaniMani.pl - wspieraj nas za darmo PayPal

Nasze koty
Sklep

Sklep internetowy - Stawiamy na Łapy

Ratunku!
Ratunku - czyli jak możesz uratować koty

Działalność

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób, które z miłości do kotów i chęci pomagania, znalazły się w jednym miejscu. Do końca 2013 roku pomagaliśmy jako wolontariusze fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie oddział Kraków.
1 stycznia 2014 powołana została Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy, w ramach której chcemy działać na rzecz krakowskich bezdomnych zwierząt.

Co robimy?

Ze względu na to, że nie prowadzimy schroniska z pomieszczeniami odpowiednimi dla psów, nasza działalność jest skierowana głównie na pomaganie kotom, natomiast w sprawach psich przeprowadzamy interwencje, staramy się pomagać i doradzać, przekazywać potrzebującym karmę, koce, posłania.
W ramach naszej działalności poszukujemy domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic, zajmujemy się sterylizacją i leczeniem kotów wolnożyjących, opieką nad kotami – ofiarami wypadków i ludzkiej bezmyślności oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie mądrej opieki nad zwierzętami.
Fundacja wspiera także kilka domów tymczasowych oraz karmicieli kotów wolnożyjących i bezdomnych, przekazując im karmę dla podopiecznych oraz pomagając w wyłapywaniu zwierząt na leczenie i sterylizację, a w przypadku kotów „rokujących” także w poszukiwaniu dla nich nowych domów.

Fundacja Stawiamy na Łapy zorganizowała także tzw. Klub U Kocimiaków (dawniej Klub Kibiców Krakowskich Kotów). Członkiem tego elitarnego klubu może zostać każdy, kto zadeklaruje systematyczne, comiesięczne wpłaty na konto krakowskich kotów (kwota minimalna to 2 zł miesięcznie, kwoty maksymalnej nie określamy) przez cały rok. Dzięki tym wpłatom łatwiej nam planować działania fundacji.

Fundacja nie otrzymuje żadnych dotacji z instytucji państwowych czy samorządowych, działa jedynie w oparciu o pomoc ludzi dobrej woli i dzięki działalności sklepu. Posiadamy zezwolenie Marszałka Województwa Małopolskiego na organizowanie kwest i zbiórek karmy – do udziału w nich zachęcamy już dzisiaj! Każdy grosz się liczy.

Usługi dla zwierząt

Aby pozyskać dodatkowe środki finansowe Fundacja Stawiamy na Łapy prowadzi różnorodną działalność, z której cały dochód przeznaczony jest na pomoc bezdomnym i pokrzywdzonym zwierzętom:

sklep z artykułami dla zwierząt (szopfilantrop.pl)

opieka nad zwierzętami, tzw petsitting,

transport zwierząt,

Gdzie jesteśmy?

Fundacja Stawiamy na Łapy prowadzi kociarnię, znajdującą się przy ul. Chocimskiej 1B w Krakowie, w której przebywa pod opieką wolontariuszy od 10 do 15 kotów. W kociarni są zarówno koty zdrowe, gotowe do adopcji, jak i zwierzęta oczekujące na zabiegi kastracji i sterylizacji. 

Fundacja Stawiamy na Łapy prowadzi także pomieszczenie przy ul. Drukarskiej (obok lecznicy weterynaryjnej Hyrax), w którym przebywają zwierzęta chore, w trakcie leczenia, ale też na kwarantannie przed adopcją  i oczekujące na szczepienie.

Cykliczne wydarzenia

W każdą sobotę miesiąca kociarnia otwiera drzwi dla wszystkich chcących poznać nasze koty, nas i naszą działalność. Można przyjść pobawić się z kotami, wygłaskać je, przynieść im przysmaki, karmę lub zabawki, ale można też przyjść i pokochać konkretnego zwierzaka i sprawić, że jego życie stanie się szczęśliwsze. Dzień Otwartych Drzwi trwa od godz. 15.00 do 20.00

W każdą sobotę można nas usłyszeć w Radio Kraków w programie Klinika Zdrowego Chomikaw godz 9-10.